• RREGULLA TË ARTA: SI TË MBROHEMI NGA GRIPI?

  RREGULLA TË ARTA: SI TË MBROHEMI NGA GRIPI?

  Gripi transmetohet nga njeriu tek njeriu gjatë teshtimave, kollitjes apo gjatë bashkebisedimit. Më rrallë një individ mund infektohet me virusin e gripit duke prekur objekte të ndotura me këtë virus dhe pastaj perosni të prekë gojën apo hundën e tij…

 • Nefroliza

  Nefroliza

  Shërbimi i nefrologjisë në Spitalin Continental diagnostikon sëmundjet e veshkave dhe trajtimin e tyre. Sëmundjet kronike të veshkave menaxhohen me trajtimin e mirë të diabetit, shmangien e substancave toksike në veshka,  marrjen e antihipertensiveve,…

 • ÇFARË ËSHTË GASTRITI DHE SI KUROHET KJO SËMUNDJE…

  ÇFARË ËSHTË GASTRITI DHE SI KUROHET KJO SËMUNDJE…

  Gastriti është inflamacion (pezmatim ose skuqja) e mukozës së stomakut. Ai mund të jetë në dy forma gastrit akut dhe kronik. Shkaktarët kryesorë të gastritit janë : – infeksioni nga një bakter i quajtur Helicobacter Pylori – Aspirina dhe…

 • Imazheri

  Imazheri

  Departamenti i Imazherisë është një kabinet totalisht i kompletuar ku përfshinë të gjitha llojët e ekzaminimeve imazherike. Ky department drejtohet nga Prof. Dr. Krenar Preza i cili ka një eksperienca shumë të gjatë në imazheri. Teknologjia që ne…

Share

Responsive WordPress Theme Freetheme wordpress magazine responsive freetheme wordpress news responsive freeWORDPRESS PLUGIN PREMIUM FREEDownload theme freeDownload html5 theme free - HTML templates Free Top 100+ Premium WordPress Themes for 2017 Null24